Երևանում տեղի կունենա «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» 4-րդ Գլոբալ ֆորումը
Ի գիտություն լրատվամիջոցների: 2022թ-ի դեկտեմբերի 12-13-ին Երևանում կայանալիք «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» 4-րդ Գլոբալ ֆորում
07.12.2022
Դեկտեմբերի 12-13-ին Երևանում կայանալիք «Ընդդեմ ցեղասպանության հանցագործության» 4-րդ Գլոբալ ֆորումի լուսաբանման համար լրատվամիջոցների ներկայացուցիչներին մինչև դեկտեմբերի 9-ը անհրաժեշտ է հավատարմագրում անցնել ՀՀ ԱԳՆ-ում` media@mfa.am հասցեին ուղարկելով հետևյալ տեղեկատվությունը.
- Լրատվամիջոցի անվանումը,
- Լրատվամիջոցի ներկայացուցչի անուն-ազգանունը և պաշտոնը (հայերեն և անգլերեն տարբերակներով),
- Անձնագրի կամ անձը հաստատող այլ փաստաթղթի լուսապատճենը (․pdf կամ ․jpg ձևաչափով),
- Լուսանկար (․jpg ձևաչափով, օգտագործվելու է հավատարմաքարտի համար),
- ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչությանը հասցեագրված նամակ` լրատվամիջոցի ղեկավարի կամ գլխավոր խմբագրի ստորագրությամբ և կնիքով (․pdf ձևաչափով)։
Լրատվամիջոցների այն ներկայացուցիչները, ովքեր ունեն ՀՀ ԱԳՆ 2022թ.-ի հավատարմագրում, media@mfa.am հասցեին ուղարկված նամակում կարող են նշել արդեն հավատարմագրված լինելու հանգամանքը և ուղարկել միայն հետևյալ տեղեկատվությունը.
- Լրատվամիջոցի ներկայացուցչի անուն-ազգանունը (հայերեն և ռուսերեն տարբերակներով),
- Լուսանկար (․jpg ձևաչափով)։
Հավատարմագրված լրագրողներին կհատկացվեն դեղին հիմնագույնի հավատարմաքարտ՝ «PRESS» տարբերիչ նշումով, որը հնարավորություն է տալիս մուտք ունենալ մամուլի կենտրոն։
Խնդրում ենք էլեկտրոնային նամակի «Թեմա» բաժնում նշել «Գլոբալ ֆորում»:
Վերջնաժամկետից ուշ ներկայացված և վերոնշյալ չափանիշները չբավարարող դիմումները չեն դիտարկվելու:
Լրացուցիչ հարցերի դեպքում կարող եք զանգահարել ՀՀ ԱԳՆ լրատվության և հանրային դիվանագիտության վարչության աշխատակիցներին․
հեռ.՝ +374 60 620 208
հեռ․՝ +374 60 620 206
էլ. փոստ` media@mfa.am
28.11.2022

4th Global Forum Against the Crime of Genocide will be held in Yerevan
In order to cover the 4th Global Forum “Against the Crime of Genocide” to be held in Yerevan on December 12-13, media representatives should be accredited at the MFA of Armenia until December 9 by sending the following information to media@mfa.am :
- Name of media outlet,
- Name and position of the media representative (in Armenian and English),
- A passport copy or other identity document (in .pdf or .jpg format),
- Photo (in .jpg format),
- Official letter signed and sealed by the head of the media organization or editor-in-chief (.pdf or .jpg formats either in Armenian or in English).
Media representatives holding the annual accreditation for 2022 at the MFA of Armenia can send only the following information to media@mfa.am:
Accredited journalists will be given yellow badges with the distinguishing mark “PRESS” with an access to the press center.
Please put “Global Forum” in the “Subject” section of the e-mail.
Applications submitted after the deadline and not meeting the above-mentioned criteria will not be considered.
In case of additional questions, you can contact the Media and Public Diplomacy Department of the RA MFA.
phone: +374 60 620 208
phone: +374 60 620 206
Email: media@mfa.am
28.11.2022
INFORMATION FOR MEDIA: 4th Global Forum Against the Crime of Genocide
07.12.2022